Hangszerbemutató

Tisztelt Látogató!

A 2018-19-es tanévben ünnepelte a Csepregi Zeneiskola szervezett zeneoktatásának 50. évfordulóját. 1968. őszén indult Csepregen az állami zeneoktatás a Kőszegi Zeneiskola kihelyezett tagozataként. Az 50 év alatt a zeneiskola fiókiskolaként, önálló zeneiskolaként és a helyi általános iskola intézményegységekeként, majd a 2020-21-es tanévtől ismét a Kőszegi Budaker Gusztáv Alapfokú Művészeti Iskola tagiskolájaként szolgálja a helyi és környékbeli fiatalok zenetanulását. 1989-ben Bük is csatlakozott a zeneoktatáshoz. Azóta a két kisvárosban töretlen lelkesedéssel folyik a hangszeres és elméleti zeneoktatás.

A szervezett állami zeneoktatás kihat a város, a környező települések életére, formálja azok arculatát. A zeneiskola a település közművelődésének egy fontos bástyája. Kezdetektől fogva zeneiskolásaink bekapcsolódnak a „felnőtt zenésztársadalom” életébe, a város különböző kulturális rendezvényeibe, szólisztikusan és kamaracsoportokban egyaránt. Az intézmény rendszeresen részt vesz a helyi közéletben, illetve az elmúlt évtizedek munkájának gyümölcseként több hagyományteremtő rendezvény kezdeményezője lett a zeneiskola.

 

A „vesztegzáras” hangszer bemutató.

🙂

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük